..
Light&fast, czyli porady magazynu GÓRY dla każdego

98 | 79565
 
 
2013-07-22
Odsłon: 1239
 

Co nowego w Cham

Warun na wspinanie skale jest super, jest bardzo ciepło, ale śniegu jest wciąż dużo - wczoraj mój znajomy prowadził jeszcze klienta na Mont Blanc na nartach. Pogoda od ponad tygodnia jest taka samo, rano ładnie i gorąco, a popołudniem - wczesnym lub późnym super mocna zlewa.
Przez ostatnie cztery dni razem z Luka Lindic (tutaj macie odnośnik do jego strony lukalindic.si) działaliśmy przy filmie dla Arcteryxa promującego przyszłą kolekcje (nowy plecak  i kurtki sa naprawdę fajne:-))
kto nie zna Luki niech zapamięta to imię i nazwisko - to wschodząca gwiazda(już mocno święcąca) słoweńskiej sceny wspinaczkowej.
Nigdy nie sadziłem ze nakręcenie paru minut filmu kosztuje tyle fatygi i pracy tak wielu osób. Ale przy okazji się trochę powspinaliśmy i bardzo dużo pochodziliśmy po różnych mniej luba bardziej śnieżnych graniach. Ale wracając do warunków - wczoraj na Filarze Frendo naliczyłem jedenaście zespołów, a kilka dni temu wracając gondolą przez lodowiec w południowej ścianie Midi naliczyłem 48 osób!!!(na pewno kogoś pominąłem) Ja się kuruje bo trochę uszkodziłem sobie nogę podczas naszych wspólnych wspinaów z Pustym o których obiecuję napisać następnym razem.
pozdrawiam
ps dzisiejszą wiadomością dnia dla nie są wyczyny solisty z Ryby w Pakistanie - szacunek - światowa elita:-) 
http://www.goryonline.com/Pierwsze_wejscie_na_Khunyang_Chhish_East,14273,150,0,0,F,news.html
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd