..
Light&fast, czyli porady magazynu GÓRY dla każdego

98 | 79558
 
 
2014-06-09
Odsłon: 1147
 

nowości z Petzla

Witam

Ostatnim czasy paru znajomych i przyjaciół pytało mnie o tegoroczne nowinki z Petzla, do niedawna nie miałem ich w rekach wiec nie mogłem nic na ten temat powiedzieć, ale kilka ostatnich dni w Tatrach pozwoliło mi na kilka wspinaczek testowych:-)

Najważniejsze – nowy Meteor http://petzl.pl/amc/petzl/sport/detale/kaski-wspinaczkowe/meteor,71.html, Ci wszyscy którzy dotychczas narzekali na zbyt małe Meteory(sam do nich należałem) będą zadowoleni – rozmiar 2 nowego Meteora jest wystarczająco duży, by zmieścić pod niego chustę Bufa(czapki z powodu temperatur nie próbowałem,) Nowy Metor, podobnie jak Sirocco, ma sprzączkę z magnesem ułatwiająca zdecydowanie zamykanie kasku w grubych rękawicach.

Nowy Attache http://petzl.pl/amc/petzl/sport/detale/attache,335.html  – jest ciut cięższy(1g) od Attache 3D, ale sprawia wrażenie znacznie bardziej „pancernego” i co najważniejsze – przynajmniej po tych paru dniach, nie zauważyłem by dochodziło do jego samoczynnego odkręcania się    

Nowy zakręcany Spirit http://petzl.pl/amc/petzl/sport/detale/karabinki-z-blokada/spirit-screw-lock,655.html – jest super – stał się moim karabinkiem do Grigri oraz trzecim karabinkiem w zestawie w góry, czyli 2 Attache + Reverso + Spirit(do blokowania liny w Reverso na górnym stanowisku).

Nowe ekspresy DJINN http://petzl.pl/amc/petzl/sport/detale/karabinki/zestaw-djinn-axess,629.html, parę dni temu na Kalymnos, gdy podczas wspinania używałem swoich, ekspresów sportowych – dość mocno „zmaszynowanych”, najmłodsze były z 2006 roku, zdecydowałem że pierwsze co zrobię po powrocie do Polski to wymienię „sprzęt na skałki”. Jestem bardzo zadowolony, i podobnie jak wszystkie osoby które przez te parę dni się ze mną na Jarońcu wspinały, uważam że DJINNy sprawiają wrażenie pancernych i wytrzymałych karabinków.

Nowe liny – o nich napisze więcej po sezonie letnim

 

Pozdrawiam

Maciek

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 
Ja 2014-06-11 14:08:54
Maciek mógłbyś więcej pisać. Czytałem wszystkie porady i byłem na kilku Twoich prelekcjach. Naprawde chętnie bym poczytał więcej Twoich sugestii sprzętowych czy rekomendacji.


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd